fbpx
Blog

Změny ve vzduchu:  Jak moje dcery prožívají své první romantické dobrodružství

Psal jsem po jednotlivých rokách, jak si moje starší holčička… no holčička, už je to slečna, moc nevšímá toho, jak kluci reagují na její přítomnost. Ve školce měla několik ctitelů, ale nijak to neřešila. Naproti tomu Lilinka, ta to vždy prožívala a prožívá všechny školní a školkové Lásky. Vím, jenom o jednom klukovi, kterého prožívala ve škole. Lilinka za tu dobu už stihla minimálně zlomit srdce třem klukům, a to je ve třetí třídě a to jsme na začátku. 

Nemám zájem

Klárka mi přijde, že moc zatím o kluky nejevila zájem, i když oni o ní ano. Je milá a přátelská, pokud jí někdo osloví, tak se s ním dá do hovoru. Něco se, ale přes léto změnilo. Najednou se stále fotí, víc se prohlíží v zrcadle, víc se stará o to, jak vypadá a co má na sobě. Snaží se ven chodit upravená a učesaná a namalovaná.

Borec Boreček

Všichni kluci už nejsou kluci, ale najednou jsou to týpci, borci nebo cápci. Někteří si dokonce zaslouží zdrobnělinu a citové zabarvení jako „týpeček“ nebo „cápeček“ a nebo „boreček“. Hodně hustá holka je pak „borka“ nebo „borečka“. Hrozně mě to trhá za uši. Nemůžu, ale proti tomu říct ani popel. Je to jejich slang a takto se vyjadřují všechny holky ve třídě a jejich generace. My jsme zase říkali holkám „šťáva“ Hlavně, když slyším „boreček“, tak se mi vybaví song od Bow Wawe. Celý den pak ho nemůžu dostat z hlavy. 

Dostal loket

Byli jsme nakonec léta s holkami v Praze Aquaparku v Čestlicích. Šli jsme do food courtu na jídlo. Klárka přiběhla s tácem plným jídla a začala mezi sousty hranolek hekticky vyprávět: „Víš, jak jsme tam viděli toho borečka s těma delšíma vlasama, takovej ten hezkej! Tak jsem ho neviděla a dala jsem mu omylem loket do břicha… chudák“

Nervózně se zasmála, pokrčila omluvně rameny a pak dodala tím nejroztomilejším tónem: „Klárka na lovu!“

Nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo brečet, ale raději jsem se smál. Měla z toho takovou radost a ten vtip se jí opravdu povedl. Uvnitř jsem, ale brečel. Blíží se doba, kdy moje holčička začne randit a já doufám, že si bude vybírat správně. 

Napiš mi, co si o tom myslíš!