fbpx
Blog

Vzdušný štítek

Jsem Apple friendly. Používám produkty Apple a mám je rád. Mám rád jejich design, mám rád jejich funkčnost, mám rád způsob, jak jsou propojené a mám rád způsob, jak mi ulehčují život. Za tu dobu, co je používám, jsem je naučil používat celou moje rodinu i moje děti. Je to možná drahé, ale když jsem si spočítat kolik času by mě stálo řešení na jiné platformě, tak jsem raději investoval a v důsledku let se zařízení u nás dědí, takže i když je investice v prvopočátku dražší, tak se rozloží do delší doby let, kdy je zařízení používáno. Klárka spokojeně používá iPhone 7 z roku 2016 po mé sestře a má na něm aktuální systém. Zrovna včera se radovala, že má nové Emoji.

AirTags

Jak už jsem psal dříve já věci neztrácím, ale stále hledám a oni se ke mně záhadně vrací. Někdy je to hledání delší. A tak jsem s velkým očekáváním vyhlížel nový produkt od společnosti Apple, kterým byl Airtag. Čekal jsem na něj dva roky. Udělátko, které si dáte na klíče, nebo věc, kterou často hledáte nebo jí nechcete ztratit a můžete si jí s pomocí telefonu dohledat. Samozřejmě taková zařízení už existovala a existují. Airtag využívá ekosystému Apple a když se vám vaše drobnost s Airtagem ztratí, tak máte větší šanci jí dohledat. Apple vydal Airtagy na konci dubna a já jsem balení čtyř hned objednal. Dva si zamluvili holčičky a musel jsem jim na ně nechat vygravírovat zajíčka, pejska a srdíčka. Klárka už dvakrát ve škole ztratila klíče, takže hned Airtag dostala na ně. Já jsem si ho dal na svoje klíče od bytu a od auta a Lilinka ho dostane do tašky od školy, než dostane vlastní klíče. Objednal jsem ho taky sestře k narozeninám. Jen obaly na ně jsem objednal z AliExpressu, protože dát za obal stejnou cenu jako za samotné zařízení mi přijde už jako nesmysl. A kožený obal od Hérmes za 10 000 korun už je vyloženě čirý rozmar.

Obě holčičky byly nadšené, když Airtagy přišly. Klárka si ho hned dala na klíče vedle čípísku na oběd, aby s ním mohla dělat parádu ve škole. Lilinka si ho dala zatím na náramek a nosila ho celý den jako ozdobu. Večer pak přišla ke mně, když jsem vařil večeři a něco mi připínala na tričko.

„Copak to děláš?“, otočil jsem.

„Dávám si na tebe svůj Airtag!“

„Proč?“

„Abych tě všude našla a nikdy jsi se mi neztratil!“

Musel jsem ji obejmout. Udělala mi radost. Ujistil jsem jí, že se jí nikdy neztratím a že mě vždy najde, když mě bude potřebovat.

I když je pravda, že se mi Lilinka teď na Jaře ztratila v Parku. Chvilku nás ztratila z dohledu a vydala se jiným směrem. Ale našli jsem se. Stačilo zachovat chladnou hlavu. Tento týden se zase Dobbýsek vydal na výlet do sedmého patra, když jsme chvilku nehlídali dveře. Přinesla ho paní, ke které šel na návštěvu. To se stává.

Díky Airtagu se mi budou některé věci hledat snadněji, i když je neztrácím. Občas bych potřeboval Airtag i na děti a na psa, ale Apple toto využití nedoporučuje. Škoda.

Napiš mi, co si o tom myslíš!