Blog

Táta dinosaur

Koupání dětí a ještě, když máte dvě a ještě k tomu mořské panny vyžaduje od rodiče minimálně skafandr a rozhodnost admirála, který vede pevně svou loď a posádku vstříc mořským živlům. A pokud myjete mořským pannám vlásky, tak být ještě k tomu minimálně chobotnice s přesvědčovacími schopnostmi kapitána Jacka Sparrowa.

Jedna chce mít hlavičku normálně, druhá chce mít přitom žínku přes očička. Obě ruce mám v pernamenci a mydlím jim hlavy hlava nehlava. Jedna si může hlavičku potopit pod vodu. Druhá si musí hlavičku opláchnout kyblíčkem.

Holky jsou umyté a teď teprve začne ten správný frmol. Vyndat, zabalit do ručníků, osušit, vysušit a vyfoukat vlásky, učesat, namazat, pyžámko. A to všechno dvakrát!!! Hlavně mořské víly mají vlásky. Prý, že holčičky jsou po otcích. Kdyby tomu tak bylo, tak TY moje holky žádné vlasy prostě nemají, já taky nemám. A taky mi při tom česání a foukání mých rozprostovlasaťených dcer už několikrát vytanula otázka „Jak si ta mořská panna Ariela mohla česat vlasy vidličkou?“.

Česal jsem a foukal vlásky Klárce a pálila jí asi podobná smysluplná otázka: „Tatínku, kdy tady byly dinosauři?“

Liluška se mezitím sama mazala krémíkem a oblékala si pyžámko.

„No to je hodně dávno, miliony a miliony let…“

„Kdy tady tedy byly dinosauři?“,opakovala znovu a přehodila hlavou. Česal jsem a foukal vlásky dál a uvědomil jsem si, že moje starší dcera sice umí počítat do dvaceti a to i anglicky, ale miliony let pro její tehdy 5ti letou hlavičku je nic neříkající údaj. Asi stejně nezajímavý, jako že dinosauři neměli vlasy.

„Dinosauři tady chodili po zemi a to ještě nebyli ani lidi.“, začal jsem obšírně.

„A když jsi se narodil, tak tu ještě dinosauři byli, že jo?“

„Ne, miláčku!“, smàl jsem se do fénu.

„A když jsi se narodil, tak už tu dinosauři nebyli?!?“, zeptala se trošku zklamaně.

„Dinosauři tady nebyli už když jsem se narodil. Nebyly tady ani, když se narodila babička a nebyly tady, ani když se narodila prababička.“

„Aha…“vyfoukaná hlava se ponořila do ticha.

„A tati?“, hlava náhle oživla a asi jsem jí tím fénem i trošku hlavičku zavařil,

 „Kdy bude prababičce ten milion?“

Leave a Reply