fbpx
Blog

Sbohem, a díky za ryby

Když jsme jeli na dovolenou s holčičkami do Turecka, tak jsem věděl se 100% jistotou, že navšívíme Delfinárium. Jako malý, asi 9tiletý špunt jsem byl ve Španělsku s tátou na show s delfíny a jako dítě mě to okouzlilo. Přivezl jsem si z dovolené kazetu z spředstavením a celé léto si jí přehrával, kreslil si je a celé to bylo ještě popdořeno, že dávali v televizi ráno seriál o delfínovi Flipperovi. Delfíni mě to léto a rok přivedli k oblíbenému sci-fi autorovi A. C. Clarcovi a já přečetl jeho Ostrov Delfínů. Takžé delfínům vděčím vlastně za to, že mě dovedli ke kvalitní četbě a sci-fi.

Chtěl jsme svým holčičkám dopřát samozřejmě podobný zážitek, i když jsou menší. Trošku jsem koketoval s myšlenkou, že bychom si mohli i s delfíny zaplavat. Podmínkou však je, že abyste mohli plavat s delfíny, tak musíte umět plavat. Klárka se v Turecku naučila přeplavat bazén a Lilinka se naučila teprve plavat pod vodou. Prostě obě sundali rukávky a táto, my jdeme plavat. Co děti neudělají pro zmrzlinu. Ale na samostatné plavání s delfíny to ještě nebylo.

Samozřejmě plavaní s delfíny sobě i jim jednou dopřeju, tedy až se naučí plavat. To jsem jim musel slíbit.

Vyjeli jsem tedy na delfíní show. Holčičky byly vyspinkané a dobře naladěné,t ěšily se. Představení proběhlo klasicky. Na rozehřátí byla ukázka s tuleněm, který si hrál s cvičitelkou na schovávanou a ona se mu schovávala mezi diváky a on jí vždy našel. Pak přišli lachtani, kteří s obručemi a balonky dělali psí kusy a to všechno samozřejmě do rytmu hudby. Nebýt moderátora jehož angličtina a přízvuk zněl jako když verlyba zpívá county, tak to bylo hezké přestavení.

Jako vrchol samozřejmě připluli delfíni. Měli tam rodinku. Maminku a tatínka a synka Elvise, odchovaného přímo v Delfinárium, které je zároveň záchranou stanicí pro tyto krásné mořské tvory. Každý delfín měl zároveň svého cvičitele. Taťka měl statného chlapíka, mamka měla krásnou mladou cvičitelku a syn Elvis měl mladého cvičitele. Show měla spád a byla veskrze klasická, byla podobná té, co jsem si pamatoval z dětsví. Delfíni skákali do vzduchu a metali salta, tančili ve vodě, točili hula-hopy a házely na povel míče. Vozili své cvičitele na hřbetě a vyhazovali je na břeh. Doslova osvěžující tečkou bylo, když cvičitělka vzala delfíny a na povel postříkali jednu a pak druhou tribunu diváků. Diváci křičeli a děti vískali radostí. Nikdo nebyl naštavný. Vždyť to bylo od delfínů. V tom parnu pod látkovou střechou to přišlo vhod. I když Liluška si stěžovala, že nás delfín moc nepostříkal. Jestli půjdeme příště, musíme si sednout, tak aby byla celá od delfína postříkaná. Nakonec všichni tři delfíni zazpívali. Nejdřív každý zvlášť a pak všichni najednou svými krásnými klokotavými hlasy.

Celé představení trvalo asi hodinu a pak následovalo ještě focení s delfíny. Když už se nekoupaly s delfíny, tak ať mají aspoň fotku. Vyfotily se s klukem Elvisem a zážitek byl ukonce. Holky ze mě ještě vydyndaly plyšového delfínka a jeli jsme zpět do hotelu. Nechal jsme je, ať to vstřebají a druhý den jsem se těšil, až se jich zeptám, jak se jim show s delfíny líbila.

Holčičky se vyspinkali do růžova, tak jsem u snídaně začal konverzaci o delfínech a jak se jim to líbilo a co se jim líbilo nejvíc. Dostalo se mi zajímavých poznatků a postřehů in natura.

„Víš, jak jsme přijeli a byly jsme s Lilinkou v koupelně?“ začala Klárka důležitě.

„No…“ vyčkával jsem, co z ní vyleze.

„Lilinka seděla na záchodě a kakala.“

„NO…“ pozoroval jsem, že se Lilinka čím dal víc usmívá do kuliček s mlíkem.

„Já jsem se slíkala do vany,“ nápinala mě Klárka dál, „Lilinka si prdla!“

Nasadil jsem výraz nechápavého otce, Lilča už se do kuliček s mlíkem přímo řezala.

„Jsem se s Lilčou shodly,“ osvětlovala mi dál Klárka,jako by se nechumelilo, „že prdí jako když zpívá ten delfín, víš?!“

Nevím proč, ale hned se mi vibavila hláška z filmu  S Tebou mě baví svět „Tati, a prdí taky hadi?“

Nejsilnější poznatek a zážitek z delfinária tedy je, že Lilinka prdí jako když zpívá delfín. Nedělejte si iluze, že holčičky neprdí, nebo že prdí jednorožce. Prdí, ale u nás doma holčičky prdí, jako když zpívají delfíni.

Napiš mi, co si o tom myslíš!