Blog

Poznáte maminku od koně?

Předloni jsem byl s holčičkama pomoci kamarádce, co má takovou malou farmu, postavit vojenský stan na jejím panství, kde chová od koní přes ovce po králíčky. Vzhledem k tomu, že Lilinka spala ten den jako ještě tříleté škvrně do 15:00 a stan se stavěl od 13:00, dorazili jsme právě ve chvíli, kdy už stan byl postaven. Tak jsem aspoň pomohl po „chlapsku“ ocenit práci kolegů, který stan postavili. Což považuji za neméně důležité, jako samotnou stavbu. Myslím, že i kolegové to náležitě ocenili, protože žádná z přítomných dam je nepochválila. Všeobecně mám dojem, že nás ženy málo chválí. Prosím, tatínky (i maminky), učte to své dcery.

A když už jsme tam byli, tak jsem holčičky vzal se podívat na koníčky. Mají koníčky rády, nebojí se jich. Všeobecně po matce mých dětí mají rády všechno zvířátka. Majitelka měla nedávno narozená hříbátka a tak byl o důvod se podívat se podívat.. A miminka od koníčků Klárka a Lilinka ještě na živo neviděly.

Přišly jsme k přístřeškům, kde byly dvě klisny s hříbaty. Malý hnědáček a grošáček. Holčičky se samozřejmě rozplývaly, jak jsou koníčci krásní a roztomilý. Samozřejmě padl data, zda si je nemůžeme vzít domů.

„Tati, to jsou jejich maminky!?“, zeptala se Klárka.

„Ano, to jsou jejich maminky.“

„A jak jsi to poznal?!“, přišla trošku nelogická otázka. Zrovna jeden z koníků před námi sál mamince mléko z podbřišku. Trošku mě ta otázka zaskočila, ale naštěstí mě zachránila Liluška.

„No pvotože má namalovaný oči!“, ukázala na velké oči klisny.

I tak jednoduše se dá poznat maminka od koně! Vlastně maminky všech zvířátek. Takže kdyby jste hledali v zoo samičku chameleona nebo zebry, tak nechte děti hledat děti podle výrazných očních stínů nebo červené rtěnky.

Leave a Reply