Blog

Platonická Láska

Pamatujete si jaký jste měli mužský/ženský idol v deseti letech? Do koho jste byli platonicky zamilovaní? Samozřejmě jsem obdivoval klasické sex symboly 90. let jako Pamela Anderson a Sharon Stone, nebo Demi Moore, které vystavovali svou ženskost v erotických thrillerech. Samozřejmě tyto filmy jsem měl zakázané a koukat jsem na ně nesměl a musel vždy jít spát. Občas jsem tajně šmíroval klíčovou dírkou, abych zjistil proč tyto filmy nesmím vidět. Ale pamatuju si, že krom toho, že jsem už od útlého dětství miloval princeznu Leilu z Hvězdných Válek, tak jsem platonicky byl zamilován do Winony Rider. Poprvé jsem se do ní zamiloval ve Střihorukém Edwardovi a podruhé v BeetleJuicovi. V první případě byla zosobněním ženskosti a andělské krásy. V druhém případě zosobněním přitažlivé divnosti a hravosti.

Samozřejmě mě zajímalo, jaké idoly a platonické lásky budou mít moje holčičky. Mohlo to naznačit, jaký typ kluků a partnerů mi budou jednou vodit domů. Trošku jsem se hrozil, aby se jim nelíbil nějaký týpek ve stylu Emo ala Tokio hotel, nebo nějaký hošík s korejského boybandu.

Nakonec jsem s platonickými láskami svých holek vlastně spokojen. Lilince se líbí The Rock se svým ikonickým obočím a širokými rameny. A Klárce se libí Spider Man Tom Holland. Jedna si vybrala hrubou plešatou sílu, druhá roztomilého kučeravého kluka s britským přízvukem. Mohu si k jejich výběru jen gratulovat. Stačí zmínit jméno jednoho nebo druhého a jedna nebo druhá se začne červenat. Lilinka se začne k tomu ještě čílit a zlobit, protože se stydí. Klárka jí tím taky občas zlobí. Pokud se objeví Rock v nějakém filmu, tak se Lilča jemně zavrtí, celá se rozzáří a zasvítí jí očička. Tajně si namlouvám, že to je tím, že Rock vzdáleně vypadá jako lepší fyzická verze mě samotného. Klárka ta už se za svou náklonnost a platonickou Lásku nestydí a dává jí klidně na odiv. Když vidí někde Toma alias Spider Mana, tak se rozteče a sladce vydechne až zašeptá: „Tom Holaaand!

Vybírali jsme si s holčičkami na co budeme večer před spaním koukat. Na Nově dávali Výměnu manželek s Janem Bendíkem. To by mohlo být fajn, řekl jsem si. S holkami se podíváme jak to chodí v romské rodině a rodině gayů a budu s nimi moci probrat citlivé otázky, které se týkají rasismu, sexualit. Nemusíte se na nic ptát, začnou sami.

„Holky věděly jste, že Honza Bendík je gay?“

„To mi nevadí, ale vadilo by mi kdyby Tom byl.“, vyhrkla najednou Klárka

„Jakej Tom?“, nedocvaklo mi hned, kterého Toma myslí.

„No, Tom Holland!“, a zase to sladce zasněně zašeptala, jako by se měl za chvilku objevit ve dveřích,.

„Jo, Tom Holland – Spider Man.“, ujistil jsem

„To bychom se Zendayou plakaly.“

„No tak to určitě. Ještě k tomu, když s ním Zendaya chodí. To by pro ní byl šok!“, vyjádřil jsem soucit a pochopení, ale asi moc velké, než jsem tušil.

„Jak chodí? To by mi neudělala!“, vyskočila překvapeně Klárka.

Vůbec jsem nevěděl jako pohromu jsem způsobil. Klárka nevěděla, že Tom a Zendaya spolu chodí. Zendaya je taky pro ní velký vzor a idol. Je to virtuální kámoška, supertajná agentka, chodí se Spider Manem, ale nechodila by přeci s Tome. To by Klárce neudělala!!! Netušil jsem, že Klárka neví, že Zendaya spolu s Tomem Hollandem chodí. Nakonec udělala rychlí proces. Nevěřila mi a hned prolustrovala internet. V tu chvíli Zendaya skončila! Zrušila sledování na Instagramu a nenávistně na její profil vyplazila jazyk. Tom je samozřejmě stále miláček.

Leave a Reply