Blog

Nejlepší jméno pro kočku

Matka mých dětí je milovnice zvířat a především koček. Oproti ode mě. Já jsem milovník zvířat, ale nemám rád kočky. Stabilně jsou na domě tři kočky. Bohužel sledem životních okolností se tehdy počet ustálil na jednu, tedy jednoho.  Dvě kočky odešly do kočičího nebe a tak kocour Mirek zůstal na svém kočičím panství sám.

Nevím, jak to matka mých dětí dělá, ale netrvalo to snad ani měsíc a po odejití druhé kočky do kočičího nebe se najednou a znenadání na zahradě objevila nová kočička.

Samozřejmě jí byl poskytnut azyl. Matka mých dětí rozhodila sítě přes všechny fejsbůkové i webové stránky, co zachraňují zvířata v okolí, zda kočička někomu nechybí. K jejímu štěstí samozřejmě nikomu nechyběla a tak kočka mohla zůstat.

Problém nastal jinde. Kočka trpí velmi zajímavou letorou. Ač uděláte, co uděláte, tak vrčí. Otevřete jí dveře domů, vrčí. Dáte jí najíst, vrčí! Chcete jí pohladit, vrčí! Nechává se hladit, vrčí! Chcete si s ní hrát, vrčí! V duchu jsem si říkal, koho mi to jenom připomíná?

Nejlepší na tom je, že kocour Mirek, velký vykastrovaný kocour černý jako noc, dům považuje za svoje teritorium a jen tak nikoho nepřijme. Ale po odchodu svého harému viděl v nově příchozí číče možnost občasného rozptýlení a hrátek. Tady však narazil.

„Měla jsem obavu, že jí Mirek nepřijme!“, sdělovala mi své strasti s kočkami Matka mých dětí.

„Proč?“

„Víš, jakej je! Myslela jsem, že se jí (novou kočku) snažit vyhnat… Ale on jí vcelku přijal. A chtěl se s ní dokonce mazlit. „

„Jo toho chápu! Chybí mu Míňa s Nugetou (kočky, co už jsou v pánu).“

„Ta mu ale dala. Profackovala ho a vrčí na něj!“

„Nepřipomíná Ti to někoho?“, došlo mi koho mi ta kočka připomíná.

„Koho?“

Poprvé v životě jsem s tím kocourem soucítil a rozuměl jsem mu: „Našla si tě kočka, která je stejná jako ty! Ty taky pořád vrčíš!!!“

„Ty jsi blbej…“

Dalším krokem bylo nově příchozí kočičce vybrat jméno. K tomuto úkonu byly přizvány naše holčičky. Samozřejmě začaly vymýšlet různá kočičí jména jako Míca nebo Mia.

„Já vím, jak se bude menovat!“, nakonec to rozsekla ta menší.

„Jak se bude jmenovat, Lilinko?“, zajímalo Klárku.

„Chebavevajíčtu!“

A je to logické! Nejlepší způsob je pojmenovávat zvířátka po věcech, co máte rádi. A Lilinky nejvíc nejoblíbenější jídlo byl momentálně chleba obalovaný ve vajíčku. Klárka si zase přeje suchozemskou želvičku, takže podle toho se bude jmenovat „Špagetyskečupemasesýrem“.

„Ne, bude se jmenovat Lucinka!“, nesouhlasila Klárka.

„Ne je to Chebavevajíčtu!“

Kočka  dostala jméno Lucinka a má náturu jako Matka mých dětí. Pokud někdo před Lili kočce řekl Lucinko, tak ho samozřejmě nezapomněla upozornit na to, že tak kočička se jmenuje Chebavevajíčtu. Nakonec se kočka jmenuje Viola. 

I když doma byly již dvě kočky a Chlebavevajíčku – Viola se zabydlela, tak Lilinka si přála koťátko. Malé heboučké koťátko. Nejdřív mělo být bílé, pak černé. Nakonec si vybrala mourovaté a tento týden si ho přivezla domů. Začíná nový boj o jméno. Maminka chtěla, aby dostalo jméno jako Mašlička, nebo Cukřenka. Lilinka rozhodla, že to bude Micinka.  Myslím, že finální jméno zatím kočičí holčička nemá.

Kdyby bylo na mě, jmenovala by se „Pes“. Psy mám rád. Vždycky jsem chtěl psa. Tedy dva a jmenovali by se „DARTH“ a „VADER“. A taky by neměli rádi kočky…

A jak Vy pojmenováváte svá zvířátka?

Leave a Reply