Blog

Když Vás vidí jako…

   Moje holčičky si jeden čas před večerníčkem oblíbily kreslený seriál Phineas a Ferb. Rozhodně to nebyl seriál, který by Vás jako rodiče uchvátil svou animací a přikoval Vás k televizi. Divná trojúhelničková animace, ještě divnější postavy. Jako správný rodič se, ale musíte zajímat na co Vaše dětí koukají.

Dva divní předpubertální geniální bratři jeden mluví a ten druhý vůbec, kteří mají velmi pubertální sestru Candace mluvící až moc a jako mazlíčka mají ptakopyska Perryho, který je vlastně tajný agent co zachraňuje planetu. Jejich máma a táta neví o tom, že jsou bratři super inteligentní. Sestra vždy narazí na nějaký jejich super vynález, ale nikdo jí to nevěří. A to že je ptakopysk supertajný agent a bojuje se zlem a chrání Phinease a Ferba neví nikdo.

Je s podivem, že tohle vyšlo pod hlavičkou Disney. Po shlédnutí jednoho dílu s holčičkama a všech těch šíleností, u kterých jsme se skvěle bavili, jsem došel k závěru, že tohle pro své děti nemohla vymyslet žádná máma. Po shlédnutí dílu, který se odehrává z 95 procent ve tmě a na obrazovce jsou vidět jen bělma hlavních hrdinů a ostatních postav, jsem nabyl 100% jistoty. Tvůrci tohoto jsou tátové. Tedy rovnou dva tátové. Tito týpci spolupracovali na seriálech jako Family Guy nebo SpoongeBob. V rámci tohoto dětského seriálu popustili uzdy dětské fantazie a šílenostem opravdu vysoko a hodně daleko. A to i bez sprosťáren a nebo oplzlostí. Je to takový ten seriál, u kterého se bude bavit i dospělí, protože na Vás pomrkává s odkazy i do dospělého světa na každém rohu.

Holčičky zase koukaly na Phineas a Ferba a já jsem něco dělal na počítači a jen po očku sledoval děj. Ve zkratce se děj točil okolo výletu Mount Rushmore, kde chtěli Phineas a Ferb zvěčnit sestřinu hlavu jako dárek k jejím narozeninám. Agent ptakopysk Perry přitom zachraňuje svět proti doktorovi Dutošvarcovi. A Candace se řeší problémy lásky s místním poslíčkem. Zdá se Vám to šílené? Ano, ale je to zábavné! Do toho všeho se plete maminka a tatínek a všechno je to velká taškařice s velkým happy endem, kdy poslíček požádá Candace o rande. Při této scéně moje dcerky doslova vysely u obrazovky.

„Tatí, to je její kluk?“, zeptala se zvídavě Klárka.

„Asi ano!“, vykoukl jsem zpoza monitoru notebooku.

„Já mám taky kvuka!!!“, pochlubila se Lilinka.

To už jsem zpoza notebooku vykoukl celý a zcela zpozorněl. Takhle informace mě u mé tehdy sotva čtyř leté dcery nepotěšila. Na obrazovce do srdce zapadalo slunce a mizeli tam stíny dvou pubertální postav. Jako by mi televizní seriál chtěl něco předzvěstit….

„Ne, já mám CHVA-PA!“

A dala si na to chlapovi patřičně záležet.

„Jo?!“,neskrýval jsem svůj zájem a sklapnu noteboook,“A kdo je ten tvůj chlap?“

„No pvece TY!“, dovolila si dramatickou pauzu a stále se dívala na televizi a pak koukla na mě, „Ty jsi můj chvap!“

Nedal jsem na sobě nic znát, ale dal bych jí v tu chvíli všechno! V tu chvíli jsem uměl lítat, zvednul bych 150 kg na bench, naučil bych se i vyšívat. Jen si tuhle chvíli budu muset pamatovat a připomínat až bude v pubertě a bude mít kluka.

Leave a Reply