fbpx
Blog

Kdy si pořídit nový iPhone? Moje dcera umí poradit lépe než odborník

Volal jsem s kamarádem. Chtěl se poradit ohledně výběru telefonu. Respektive chtěl poradit s výběrem telefonu od Applu. Já se stejně v jiných telefonech nevyznám. Naše rodina je prostě jablečná. Moje děti se prakticky narodily s jablkem v puse. Já, kdybych mohl, tak používám Apple i v práci. Moji známí a kamarádi to o mně ví, takže tím, že pracuju v IT a tím, že jsem tichým propagátorem jablečných produktů, tak jsem byl v komunitě svých kamarádů a známých pasován odborníkem a technickou podporou na Apple.

Kde je rozdíl

Mnohdy mi volají kamarádi, kteří jsou z oboru a vím, že jsou na tom technicky lépe než já, ale příjdou si pro radu. A to vám udělá radost. Kamarád volal. Má iPhone, chtěl nový.
„Jaký je rozdíl mezi iPhone 14 Plus a iPhone 14 Pro?“
Pokud nějaká slečna, žena, máma dočetla až sem, tak teď už jsem ztratil i její pozornost. Sám také nechápu, proč Apple uvedl iPhone 14 Plus, ale asi lidi prostě chtějí velké telefony.
„K čemu ten telefon primárně používáš a co na něm děláš?“ zeptal jsem se kamaráda, abych mu mohl sofistikovaně poradit a nezatěžoval ho technickými detaily.

Jedeme pro strašily

Kamarád mi volal v tu chvíli, kdy jsem čekal na holky. Měli jsme jet pro strašilky. Strašilky už jsme v minulost měli. Bohužel je vzal čas. Holky je viděly u našeho kamaráda a jeho holčičky. Nutně je od té chvíle „třebovaly“. Takže je musely znovu mít. Koupili jsme terárko a už nám jenom chyběli živočichové připomínající větvičku. Lilinka se mi objevila za zády a začala mě netrpělivě popohánět: „Tati, dotelefonuj! Musíme jet! Strašilky. Šup šup!“
Naložil jsem holčičky do auta a v klidu hovořil s kamarádem přes sluchátka. Do toho mě peskovala moje nejmladší, ať se nezdržuju hovorem a že už tam musíme být. Zavřel za holkami dveře. Kamarádovi jsem vysvětlil základní rozdíly. Řekl plusy a minusy. A dal mu osobní doporučení. Položil telefon. Lilinka na mě zpoza okna auta živě gestikulovala.

Co chtěl?

Dcera IT

„Co chtěl strejda?“ odvrátila od okna oči Lilinka. Byli jsme skoro u obchodního centra a zajížděli jsem do garáží.
„Chtěl poradit s výběrem nového iPhonu.“
„Proč teď?“ podivila se.
„Jak proč teď? Asi potřebuje nový!“ nechápal jsem její otázku.
„A proč nepočká do září až budou vycházet nové?“
„A co by jsi mu poradila ty, Lilinko?“
„Ať si počká do září, protože budou vycházet nové iPhone. Teď to nemá smysl!“
Smál jsem se: „Přesně to jsem mu řekl i já!“
„Krom toho ty, co se prodávají teď budou levnější.“ lakonicky dodala.

Tak tím mě odrovnala úplně. Smál jsem se dál. Nemohla mě slyšet, protože jsem byl dva metry od auta a mluvil do sluchátek.
„To jsem mu řekl taky.“
A ptal jsme se dál: „A jak to, že to všechno víš?“
„Jsem dcera ajtáka.“ odvětila spokojeně.

Napiš mi, co si o tom myslíš!